Nelengva rasti tinkamus žodžius kalbant apie mirtį.
Mano požiūris į mirties procesą susiformavo iš asmeninės patirties, prisilietus prie artimųjų išėjimo slėpinio, ir yra pagrįstas teosofiniu, filosofiniu, antropoteosofiniu požiūriu. Visu tuo noriu pasidalyti su žmonėmis, kuriems tai rūpi.
Reikia išdrįsti kalbėti apie mirtį kaip apie žmogiškąją patirtį, apie perėjimą. Nenoras arba baimė tai daryti, apmąstyti mirties slėpinį yra vienas didžiausių trukdžių, neleidžiančių tinkamai pasiruošti neišvengiamai tikrovei.
Esu atvira pokalbiams su išeinančio ar išėjusio žmogaus artimaisiais, ir pasiruošusi padėti jiems suvokti mirties, kaip perėjimo iš vieno pasaulio į kitą, procesą. Suprasdami, kaip viskas vyksta, mes galime labai padėti ne tik išėjusiai sielai, bet ir sau. Esu pasiruošusi pasidalyti žiniomis apie mirimo ir mirusiųjų palydėjimo kultūrą.
Išlydėtoja Margarita
 
Kai mirsi, nesijaudink dėl savo kūno... Tavo artimieji padarys viską, ko reikia:
- Jie nuvilks tavo drabužius;
- Jie tave nupraus;
- Jie tave aprengs;
„Jie išveš tave iš namų ir pristatys į tavo naująjį adresą.
Daugelis ateis į laidotuves tavęs pagerbti.
Kai kurie netgi pakeis savo planus ir paprašys atleidimo iš darbo, kad galėtų dalyvauti tavo laidotuvėse. Tavo drabužiai, kuriuos vilkėjai, bus atiduoti, parduoti, padovanoti arba sudeginti. Tavo raktai, įrankiai, knygos, žaidimai, kolekcijos, viskas jau priklausys kitiems žmonėms...
Ir būki tikras, kad pasaulis be tavęs nesustos ir neverks. Ekonomika veiks. Tavo darbo vietą užims kitas žmogus, turintis tokius ar net geresnius sugebėjimus. Tavo turtas pereis įpėdiniams. Neabejok, kad apie tave ar tavo mažus ir didelius žygdarbius, kuriuos padarei per savo gyvenimą, nebus diskutuojama, nebūsi teisiamas ir kritikuojamas. Žmonės, kurie tave pažinojo tik iš matymo, pasakys: „Vargšas"!
Tavo geri draugai verks kelias valandas ar dienas, bet tada vėl juoksis. Tavo augintiniai pripras prie naujojo šeimininko. Tavo nuotraukos kurį laiką kabės ant sienos, tada bus dedamos į albumą, o galiausiai bus laikomos kokiame nors stalčiuje. Kažkas kitas sėdės ant tavo sofos ir žiūrės televizorių, kažkas kitas sėsis prie tavo stalo ir valgys ant jo patiektus patiekalus.
Gilus skausmas tavo namuose tęsis savaitę, dvi, mėnesį ar dvejus, metus ar dvejus...
Tada tu tapsi tik prisiminimas. Netrukus tavo visa istorija bus baigta.
Tai baigsis tarp žmonių, baigsis čia, baigsis šiame pasaulyje, bet tavo istorija prasidės naujoje realybėje... - Tavo gyvenime po mirties.
Tavo žemiškasis gyvenimas, kuriame galėjai išjudinti savo kūną, kur sureikšminai tai, ką čia turėjai, dabar tau praras prasmę ir vertę.
PRADINGS:
Tavo kūno grožis;
Vardas;
Pavardė;
Nuosavybė;
Paskolos;
Diplomai;
Banko sąskaita;
Automobilis;
Namas;
Trofėjai;
Draugai;
Vyras/Moteris;
Vaikai;
Šeima...
Naujame gyvenime tau reikės tik savo SIELOS. Vienintelis turtas, kurį turėsi, - bus tavo SIELA. Taigi stenkis gyventi visavertiškai ir būti laimingas, kol esi čia, nes, kaip sakė Pranciškus Asyžietis:
„Iš čia nepaimsi to, ką kaupei.
Paimsi tik tai, ką davei!
 
 
Šaltinis: motyvacija.lt